Skip to content

Logo Liaisons

Each college, department, center, and office has a logo liaison who has received official logo files.

If you have any questions about using a logo or unit shortcut, you should first contact your logo liaison (listed below).

If you don’t have a logo liaison or have other questions, contact the Office of Communications and Marketing.

If your unit isn’t listed below, let us know.

Find Your Liaison

Alphabetical by unit: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

UNIT LIAISON
1794 Scholars Program Sarah Hunter
Accounting & Information Management, Department of Tanya Brown
Advanced Materials, Joint Institute for (JIAM) Erin Chapin
Advanced Microscopy & Imaging Center Susanne Cate
Advertising & Public Relations, School of Donna Silvey
Advocacy & Dispute Resolution, Center for
Aerospace & Defense MBA Program Tanya Brown
Agricultural Leadership, Education & Communications, Department of Jean Hulsey
Agriculture & Resource Economics, Department of Jean Hulsey
Air Force ROTC Andrew Ferguson
Alumni Affairs Haylee Marshall
Anderson Center for Entrepreneurship & Innovation Kimberly Hood
Animal Science, Department of Jean Hulsey
Anthropology, Department of Susanne Cate
Architecture & Design Center for Student Development Amanda Johnson
Architecture & Design, College of Amanda Johnson
Architecture, School of Amanda Johnson
Army ROTC Lee Dalton
Art, School of Heather Eades
Arts & Sciences Advising Services Susanne Cate
Arts & Sciences Communications Susanne Cate
Arts & Sciences Finance & Administrative Affairs Susanne Cate
Arts & Sciences, College of Susanne Cate
Associate Provost for Student Success, Office of the Phyliss Shey
Bakery Dustin Boruff
Biochemistry & Cellular and Molecular Biology, Department of Susanne Cate
Biological Sciences, Joint Institute for (JIBS) Erin Chapin
Biomedical Engineering, Institute of Lyndsay Bowers
Biosystems Engineering & Soil Science, Department of Jean Hulsey
Blacks, Commission for
Boyd Center for Business & Economic Research Tanya Brown
Bredesen Center for Interdisciplinary Research & Graduate Education Wanda Davis
Budget & Finance, Office of Arla Jackson
Bursar’s Office Arla Jackson
Business & Economic Research, Center for Carrie McCamey
Business Analytics & Statistics, Department of Tanya Brown
Business, Haslam College of Tanya Brown
Career Development, Center for Stephanie Kit
Catering Dustin Boruff
Chancellor, Office of the Angie Dobbs
Chancellor’s Honors Program Sarah Hunter
Chemical & Biomolecular Engineering, Department of Rita Gray
Chemistry, Department of Rachel Rui
Child & Family Studies, Department of Amy Clayton
Children’s Mental Health Services Research Center Betsy DeGeorge
Civil & Environmental Engineering, Department of Annette Costar
Classics, Department of Susanne Cate
Clayton Center for Entrepreneurial Law
Communication & Information, College of Donna Silvey
Communication Studies, School of Donna Silvey
Communications & Marketing, Office of Angie Dobbs
Community Engagement & Outreach, Office of Erin Chapin
Computational Science, Joint Institute for (JICS) Erin Chapin
Computational Sciences, National Institute for (NICS) Erin Chapin
Conferences Karen Alley
Conferences & Non-Credit Programs Karen Alley
Construction Industry Research & Policy Center Burnette Crombie
Contracts Office Arla Jackson
Creative Communications Angie Dobbs
Culinary Institute Marcia Lane
Dean of Students, Office of the Rachel McClelland
Dining Dustin Boruff
Disability Services, Office of David Ndiaye
Diversity & Interculturalism, Council for
Early Learning Center for Research & Practice Dani Rose
Earth & Planetary Sciences, Department of Stacie Armsworth
Ecology & Evolutionary Biology, Department of Stacie Armsworth
Economics, Department of Tanya Brown
Education, Graduate School of Jules Morris
Education, Health & Human Sciences, College of Jules Morris
Educational Advancement Program
Educational Leadership & Policy Studies, Department of Wade McGarity
Educational Leadership, Center for Wade McGarity
Educational Psychology & Counseling, Department of Synthia Clark
Electrical Engineering & Computer Science, Department of Kevin Bogle
Emergency Management, Office of Brian Gard
Engineering Advising Services Randall Brown
Engineering Diversity Programs Randall Brown
Engineering Fundamentals Program Randall Brown
Engineering Professional Practice Randall Brown
Engineering, College of Randall Brown
English Language Institute Brittney Martin
English, Department of Susanne Cate
Enrollment Management, Division of Elizabeth Tampas-Dixon
Entomology & Plant Pathology, Department of Jean Hulsey
Environmental Health & Safety, Office of James Cantu
Equity & Diversity, Office of
Executive MBA for Global Supply Chain Tanya Brown
Executive MBA for Healthcare Leadership Tanya Brown
Executive MBA for Strategic Leadership Tanya Brown
Facilities Administrative & Support Services Brooke Krempa
Facilities Communications & Information Services Brooke Krempa
Facilities Construction Services Brooke Krempa
Facilities Design Services Brooke Krempa
Facilities Operations Brooke Krempa
Facilities Services Brooke Krempa
Family Engagement, Office of Patrick Ladd
Finance & Administration, Division of Arla Jackson
Finance & Administration, Office of the Vice Chancellor of Arla Jackson
Finance, Department of Tanya Brown
First-Year Studies, Office of Jason Mastrogiavani
Fleet Management Brian Browning
Food Science & Technology, Department of Jean Hulsey
Forestry, Wildlife & Fisheries, Department of Jean Hulsey
FUTURE: Postsecondary Education Program Tom Beeson
Geography, Department of Kurt Butefish
Graduate School Sean Hendricks
Haslam Scholars Program Sarah Hunter
Health Education & Wellness, Center for Ashley Blamey
History, Department of Susanne Cate
Honors & Scholars Programs Sarah Hunter
Honors Leadership Program Sarah Hunter
Howard H. Baker Jr. Center for Public Policy Kristin England
Human Resources Janice Hodge
Humanities Center Susanne Cate
Industrial & Systems Engineering, Department of Randall Brown
Information & Communication Studies, Center for Donna Silvey
Information Sciences, School of Donna Silvey
Information Technology Research, Center for Sam Crawford
Information Technology, Office of Susannah Finley
Innovative Computing Laboratory Sam Crawford
Interior Design, School of Amanda Johnson
International Education, Center for Lauren Longino
Joint Institute of Nuclear Physics and Applications (JINPA) Erin Chapin
Journalism & Electronic Media, School of Donna Silvey
Kinesiology, Recreation & Sport Studies, Department of Carrie Trexler
Korn Learning, Assessment & Social Skills Center Brian Wilhoit
Landscape Architecture, School of Amanda Johnson
Language Resource Center Doug Canfield
Law, College of
Leadership & Service, Center for Sally Parish
Legal Clinic
LGBT People, Commission for
Libraries, University Robin Bedenbaugh
Library Society Robin Bedenbaugh
Literacy, Education & Employment, Center for Duren Thompson
Management, Department of Tanya Brown
Marketing & Supply Chain Management, Department of Tanya Brown
Masters Investment Learning Center Tanya Brown
Materials Processing, Center for Chris Moore
Materials Science & Engineering, Department of Martha Gale
Math Tutorial Center Pam Armentrout
Mathematical & Biological Synthesis, National Institute for (NIMBioS) Catherine Crawley
Mathematics, Department of Pam Armentrout
MBA Program, Full-time Tanya Brown
McClung Museum of Natural History & Culture Cat Shteynberg
Mechanical, Aerospace & Biomedical Engineering, Department of Kathy Williams
Media and Internal Relations Angie Dobbs
Medieval & Renaissance Studies, Marco Institute for Vera Pantanizopoulos-Broux
Microbiology, Department of Susanne Cate
Modern Foreign Languages & Literatures, Department of Susanne Cate
Multicultural Student Life, Office of
Music, School of Landin Fleres
National Scholarships & Fellowships, Office of Andrew Seidler
Neel Corporate Governance Center Tanya Brown
NeuroNet Research Center Rebecca Prosser
Neutron Sciences, Joint Institute for (JINS) Erin Chapin
Non-Credit Programs Karen Alley
Nuclear Engineering, Department of Ashly Pearson
Nuclear Security, Institute for Kristin England
Nursing, College of Emily Kissel
Nutrition, Department of Jay Whelan
Off-Campus & Commuter Services Courtney Pearson
Office for Diversity & Inclusion
One Stop Express Student Services Darren Curry
Online Programs Jennifer Gramling
Orientation & Transition, Office of Heather Studenberg
Parking & Transit Services Moira Bindner
Philosophy, Department of Susanne Cate
Physical Activity & Health, Center for Carrie Trexler
Physician Executive MBA Program Tanya Brown
Physics & Astronomy, Department of Catherine Longmire
Plant Sciences, Department of Jean Hulsey
Police Department (UTPD) Emily Simerly
Political Science, Department of Susanne Cate
Pride Center
Professional Leadership, Institute for
Professional MBA Program Tanya Brown
Provost, Office of the Susan England
Psychology, Department of Susanne Cate
Public Health, Department of Wendy Smith
Records Management Arla Jackson
RecSports Jon Janis
Recycling Brooke Krempa
Reliability & Maintainability Center Chris Moore
Religious Studies, Department of Susanne Cate
Research & Engagement, Office of Erin Chapin
Research Integrity, Office of Erin Chapin
Retail, Hospitality & Tourism Management, Department of Marcia Lane
Safe Zone
Science Alliance, UT-ORNL Erin Chapin
Scintillation Materials Research Center Randall Brown
Secure & Sustainable Environment, Institute for a Sherry Redus
Service-Learning, Office of Kelly Ellenburg
Social Work Office of Research & Public Service Betsy DeGeorge
Social Work, College of Betsy DeGeorge
Sociology, Department of Susanne Cate
Sorority & Fraternity Life, Office of Lindi Smedberg
Space Institute Barbara Birdsong
Sponsored Programs, Office of Erin Chapin
Sponsored Projects Accounting Arla Jackson
Sport, Peace & Society, Center for Brian Canever
Stormwater Management Brooke Krempa
Strategic Enrollment Reporting & Analysis, Office of Dana Kelly
Student Conduct & Community Standards, Office of James Jackson
Student Counseling Center Paul McAnear
Student Engagement, Center for Tyger Glauser
Student Health Center Debbie Blair
Student Life, Division of Meghan Jagnow
Student Life, Office of the Vice Chancellor for Meghan Jagnow
Student Loan Department Arla Jackson
Student Media, Office of Rachel McClelland
Student Success Center Jessica Osborne
Student Union Christopher Lowe
Study of Social Justice, Center for the Susanne Cate
Study of War & Society, Center for the Susanne Cate
Summer Sessions Heather Hartmann
Sustainability, Office of Brooke Krempa
Sustainable Business & Development, Center for Sherry Redus
Sustainable Energy & Education Research Center Rita Gray
Teaching & Learning Center Ginny Garner
Teaching and Learning Innovation Ginny Garner
Tennessee Water Resources Research Center Sherry Redus
Theatre, Department of Julie Summers
Theory & Practice in Teacher Education, Department of Gina Guinn
Transportation Research, Center for Lissa Gay
TVC (The Volunteer Channel) Clint Elmore
Undergraduate Admissions, Office of Oana Harrison
Undergraduate Research, Office of Erin Chapin
University Housing Meghan Jagnow
University of Tennessee System Tiffany Carpenter
University Printing & Mail Jack Williams
University Registrar, Office of the Molly Sullivan
UT ALERT Brian Gard
UT Pro Bono
Utilities Services Brooke Krempa
Veteran Student Services, Office of Molly Sullivan
Vice Chancellor for Research & Engagement, Office of the Erin Chapin
Video and Photography Angie Dobbs
VolCard Office Arla Jackson
VolsTeach Program Jada Russell
Volunteer Bridge Program Jason Mastrogiavani
Women, Commission for
Writing Center, The Susanne Cate
WUOT 91.9 FM – National Public Radio Greg Hill
Zone Maintenance Brooke Krempa

The flagship campus of the University of Tennessee System and partner in the Tennessee Transfer Pathway.